Adaylarımız

Gölay Acar Şakiroğulları (BMO Sicil No: 223)
1977 yılında ODTÜ de Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitiminin ilk açıldığı yıl bölüme girmiş ve 1984 yılında mezun olmuştur. 1 yıl Biem, 5 yıl İş Bankası, 18 yıl TAI, 2 yıl Makrokod’da 20′nin üstünde çeşitli yazılım projelerinde çalışmış, programcılık, proje yöneticiliği, kalite güvence uzmanı, kalite lideri, süreç yöneticiliği ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nde 2006 – 2010 yılları arasında iki dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nın haricinde, Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu ve Meslek Dalı Ana Komisyonu Başkanlığı ve Üyeliği, EMO tarafından düzenlenen çeşitli bilimsel sempozyum ve kongrelerin Yürütme Kurulu üyeliği gibi görevlerde yer almıştır. Halen Savronik A.Ş.’de danışmanlık yapmaktadır.

Mehmet Birkan Sarıfakıoğlu (BMO Sicil No: 1181)
1977 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Veritabanı ve Karar Destek Sistemleri konusunda serbest danışman olarak çalışmaktadır. Elektrik Mühendisleri Odası’nda 40. ve 43. Dönem arasında Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği yapmıştır. Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı (Ana) Komisyonu üyesi olarak BMO çalışmalarında aktif olarak rol almıştır. İş Zekası, Veri Ambarlama, OLAP uzmanlık alanlarına sahiptir. Müzik, sinema, tur bisikletçiliği ve kampçılık ilgi alanları arasındadır.

Mehmet YAZICI (BMO Sicil No: 1196)
1981’de Gümüşhane’de doğdu. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans çalışmalarına devam ediyor. Özel bir şirkette Yazılım Takım Lideri pozisyonunda çalışıyor. Evli ve bir çocuk sahibi. EMO İzmir Şubesi Gençlik Komisyon’nda başladığı örgütlü çalışmalarını İstanbul Şubesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı komisyonunda sürdürdü ve BMO’nun kurulması çalışmalarında aktif görevler üstlendi.

Oya Tezel (BMO Sicil No: 1432)
1984 yılında Çanakkale, Biga’da doğdu. 2007 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında EMO Ankara şubesi öğrenci komisyonunda başladığı oda çalışmalarını; mezuniyet sonrası İstanbul Şubesi Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu, yayın komisyonu, kadın komisyonu, Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Ana Komisyonu içerisinde sürdürdü. BMO kuruluş çalışmalarına katıldı. Halen finans sektöründe sistem programcısı olarak çalışmaktadır.

Serdar Çiftçi (BMO Sicil No: 1564)
1982 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2007 mezunudur, akademisyendir. Bilgisayar Mühendisliği örgütleme çalışmalarına öğrencilik yıllarında EMO-Genç olarak başlamış olup mezun olduktan sonra da bilgisayar mühendisliği ve odalaşması üzerine Elektrik Mühendisleri Odası’nda (EMO) çeşitli görevler üstlenmiştir. EMO 41. ve 42. dönem Bilgisayar Mühendisleri Meslek Dalı Ana Komisyonu’nda, EMO Ankara Şubesi 19. ve 20. dönemlerinde Şube Danışma Kurulunda, Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı, Eğitim, ve Örgütlenme gibi komisyonlarda görev almıştır.

Halil Ağın (BMO Sicil No: 1630)
1980 yılında Antalya’da doğdu. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Şu an ODTÜ Enformatik Enstitüsünde Bilişsel Bilimler bölümünde eğitimine devam etmektedir. Sektörde, 8 yıllık bir deneyim ile Çeşitli projelerde, proje yöneticiliği ve takım liderliği yapmıştır. EMO’da Bilgisayar Mühendisliği MDK’da Komisyon başkanlığı görevini yapmıştır. Şu an Derle Bilişim firmasında çalışmaktadır. İlgi alanları: SOA Teknolojileri, Dil Bilimi, Felsefe, Sinema, Kitap

Onur Özardıç (BMO Sicil No: 2535)
1981’de Bartın’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Bartın’da tamamladı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü 2003’te, aynı bölümde yaptığı yüksek lisansını 2006’da tamamladı. İzmir ve Ankara’da özel sektörde çeşitli firmalarda yazılım geliştirme ile ilgili çeşitli görevlerde yer aldı. Halen uluslararası bir telekomünikasyon firmasında teknik mühendis unvanı ile çalışmaktadır.

İbrahim İzlem Gözükeleş (BMO Sicil No: 862)
1978 yılında Tarsus’ta doğdu. 2000 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2006 yılında ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları’ndaki yüksek lisansını “Türkiye’de Özgür ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımın Gelişimi” başlıklı teziyle tamamladı. 2002-2005 yılları arasında EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2002-2012 tarihleri arasında, BM->dergi başta olmak üzere, EMO’nun çeşitli çalışmalarında yer aldı. TRT Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı’nda çalışmaktadır.
İlgi alanları: GNU/Linux, Özgür Yazılım/Açık Kaynak Kod, Telif Hakları ve Sayısal Gözetim

Berhan SOYLU (BMO Sicil No: 1334)
1983 yılında Almanya’da doğdu. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mazun oldu ve aynı bölümde 2009 yılına kadar yüksek lisans yaptı. Kullanıcı arayüzü mühendisliği, kurumsallaşma, raporlama ve web teknolojileri ile ilgilendi. EMO Genç ve EMO olmak üzere 2003 yılından beri örgütlenme çalışmaları dahilinde komisyonlarda görev aldı. Şu an bir dijital ajansta yazılım proje yöneticiliği yapmaktadır. İstanbul Pipo Derneği ve Piri Reis Denizcilik Derneği üyesi, ses sistemleri ve müzik aletleri ilgi alanları arasında.

Serdar Aslan (BMO Sicil No: 1420)
1983 yılında İstanbul’da doğdu, aslen Sivaslı. 2007 yılında Doğu Akdeniz üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında EMO’ya üye olduktan sonra EMO çatısı altında yürütülen çeşitli çalışmalarda aktif olarak rol aldı. İş ve örgütlü çalışmalar dışındaki zamanlarında kitap okumak ve tiyatro izlemekten hoşlanıyor.

Ezgi PEKŞEN (BMO Sicil No: 2560)
1988 yılında Ankara’da doğdu. 2011 yılında Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluş çalışmalarına katıldı. Hacettepe Üniversitesi Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans çalışmalarına devam etmektedir. En büyük uğraşları arasında Klasik Türk Müziği ve Ebru Sanatı yer almaktadır.

Adil Güneş Akbaş (BMO Sicil No: 2656)
1988 yılında Salihli’de doğdu. 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. BMO’nun kurulmasından önce EMO gençlik komisyonları içinde örgütlü çalışmalarda yer aldı. Her yıl gerçekleşen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi’nin düzenlenmesinde görev aldı. Özgür yazılım kullanıcısı ve destekçisi. Türkiye’de özgür yazılım kullanımının yaygınlaştırılması ve özgür yazılımların geliştirilmesi için Linux Kullanıcıları Derneği çatısında çalışma yürütüyor.

Murat Yıldız (BMO Sicil No: 2693)
2005 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü burslu olarak bitirdi.1 yıl General Elektrik, 3 yıl BM bilişim, 2 yıl Compu Group Medical  ve halen de DigiTürk IT departmanında senior software developer  olarak çalışmaktadır. Müzik, sinema ve kampçılık ilgi alanları arasındadır.

Volkan TOKMAK (BMO Sicil No: 2778)
1986 yılında Sivas, Şarkışla’da doğdu. 2008 yılında Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluş çalışmalarına katıldı. Halen bir yazılım şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışmaktadır. Çankaya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans çalışmalarına devam etmektedir. Uzakdoğu sporları üzerine uzmanlaşmıştır ve ilgi alanları arasındadır.