BMO Genel Kurulu Hakkında Bilgilendirme

GenelKurul101 (2)

1. BMO 3. Olağan Genel Kurulu 12 – 13 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenecektir.
BMO 3. Olağan Genel Kurulu’nun çoğunluklu (toplam üye sayısının yarısının bir fazlası) toplanma tarihi 5 – 6 Mart 2016’dır. Türkiye’nin birçok farklı ilinden yaklaşık 4500 üyenin salt çoğunluğunun söz konusu tarihlerde toplanması fiilen mümkün olmadığından Genel Kurul 12 – 13 Mart 2016 tarihlerinde çoğunluk aranmadan, TOBB-ETU Sosyal Tesislerinde toplanacaktır.

2. Seçim 13 Mart Pazar 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
Genel Kurul’un ilk günü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek, ikinci gün yani 13 Mart Pazar günü ise 09.00 ile 17.00 saatleri arasında oy kullanma işlemi gerçekleştirilecektir. Bu saatlerin dışında oy kullanılamayacaktır.

3. Seçimde tüm üyeler oy kullanabilir.
Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın her üyesi seçimlerde aday olabilir ve oy kullanabilir. Üyenin aidat borcunun olması oy kullanmasına engel değildir. Oy kullanabilmek için TC Kimlik Numarası bulunan bir kimlik belgesinin üyenin yanında olması yeterlidir.

4. Genel Kurul ve seçimler Ankara’da olacaktır.
Odanın Genel Merkezi Ankara’da olduğu için Genel Kurul toplantısı ve seçimler Ankara’da gerçekleştirilecek. Diğer illerde sandık kurulmayacaktır.

5. Her üye bizzat katılarak oy kullanabilir.
Hazirun listesinde ismi yer alan her üye bizzat katılarak; kimliğini ibraz edip, imza atarak oy kullanabilir. Vekaletle oy kullanma işlemi gerçekleştirilemez.

6. Kurul adayları pusulaya elle yazılmalıdır.
İlgili seçim mevzuat gereği, oy verme işlemi esnasında Oda ve TMMOB kurulları için aday olanların isimleri tek tek elle yazılmalıdır. Delege listesi için ise matbu liste kullanılacaktır.

7. Seçimlerde iki ayrı listenin aday olacağı öngörülmektedir.
Aday listeleri 12 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında, Genel Kurul Divanı’na verilen adaylık dilekçeleri ile kesinleştirilir. Henüz duyurusu yapılmış aday listeleri olmamakla birlikte; Demokrat Bilgisayar Mühendisleri’nin kırmızı listesinin yanı sıra mevcut oda organlarında görev alan Atılımcı Mühendislerin de aday listesi çıkarması beklenmektedir.